بلاگ

ارتفاع بالانس فلزیاب چگونه باید باشد؟

آموزش بالانس صحیح دستگاه گنج یاب

فلزیاب طلایاب گنج یاب

درحالت کلی اندازه و قانون خاصی در مورد بالانس فلزیاب و ارتفاع لوپ برای همه دستگاهها وجود نداد یعنی اینجور نیست بگوییم برای همه دستگاهها در فاصله  خاص بالانس کنیم و در این فاصله جستجو کنیم. در ادامه یاد میگیرید چگونه دستگاه گنج یاب را بالانس کنید که بیشترین عمق نفوذ و دقت را داشته باشد.

بالانس فلزیاب پالسی چگونه است؟

در اکثر دستگاههای پالسی به این حالت است که در ارتفاع 5-6 سانتی از سطح زمین بالانس می شود که در ارتفاع 10 سانتی متری هم شروع به جستجو می شود .  البته برای همه دستگاهها اینجور نیست مثلا بعضی دستگاهها وجود دارند بالانس انها به شکل خاص است و به صورت تلمبه ایی باید عمل کنیم (مانند بعضی فلزیاب های fisher)یعنی لوپ را هی بالا پایین ببریم تا دستگاه بتواند خودش را با خاک و محیط بالانس کند.

 

نحوه بالانس فلزیاب پالسی

 

البته نکته مهم اینکه اپراتور های حرفه ایی هم به این مساله واقف هستند بهترین بالانس ، بالانسی هست که توسط اپراتور نسبت به خاک محل انجام شود .

 

بالانس تلمبه ای فلزیاب

به طور مثال بعضی از مکانها نیاز است لوپ چسبیده به سطح زمین به جهت حذف ذرات بیشتر بالانس شود و از فاصله 10 سانتی متری وسط زمین شروع به جستجو کنیم ، بعضی مکان ها نیاز است در 10 سانتی بالانس کنیم و 20 سانت ببریم بالاتر

ودر حالت کلی اگر در منطقه ایی به طور مثال دستگاه در 5 و 3 سانتی بالانس کردید و در فاصله 10 سانتی بوق زده میشود، خودتون هم بالانس را انجام بدهید و برعکسش عمل کنید یعنی اگر در 20 سانتی بالانس کردین و در 10 سانتی شروع به جستجو می کنید و اگر مشکلی بود میتوانید در سطح زمین بالانس کرده و بردارید یا ارتفاع را کم و زیاد کنید. و بازهم خدمت شما عرض میکنیم بهترین بالانس ، بالانسی است که اپراتور نسبت به خاک آن منطقه انتخاب کند و قانون خیلی کلی برای این کار وجود ندارد و مبحث حساسی هست به راحتی نمی شود از آن عبور کرد

 

تکنیک های بالانس کردن فلزیاب ها

 

‫5/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا