بلاگ

دفترچه آموزشی نرم افزار Visualizer 3D (دانلود رایگان)

فلزیاب طلایاب گنج یاب

در این مطلب دفترچه آموزشی نرم افزار Visualizer 3D را برای دانلود رایگان قرار داده ایم این دفترچه راهنما کاملترین مرجع آموزش این نرم افزار قدرتمند به زبان فارسی می باشد که به دست تیم فنی شرکت آلفا الکترونیک تدوین و گردآوری شده است.

نرم افزار Visualizer 3D

تحلیل و بررسی نرم افزار Visualizer 3D :

نرم افزار Visualizer 3D بهترین و پرکاربرد ترین نرم افزار در زمینه اسکن زمین موجود در بازار است که میتوان بوسیله آن اطلاعات زیادی را بدست آورد تمامی محصولات تصویری شرکت OKM آلمان مجهز به این نرم افزار میباشند و از طریق آن دقیق ترین کاوش ها را انجام میدهند و میتوانند حداکثر اطلاعات و داده ها را بوسیله این نرم افزار به اپراتور نشان دهند جدید ترین نسخه این نرم افزار که در محصولات شرکت OKM آلمان بکار رفته است دارای امکانات متعدد و جدیدی است که آن را بهتر از قبل برای استفاده آماده کرده است.

نرم افزار ویژوالایزر 3D چه مزیت هایی به دستگاه های فلزیاب می بخشد؟

فلزیابها با استفاده از این نرم افرار میتوانند به اسکن های سه بعدی بپردازند و اندازه، عمق و ابعاد هدف را پیدا کنند و میتوان با استفاده از امکانات دیگر آن به بررسی این اطلاعات پرداخت و اندازه گیری و ارائه این اطلاعات با تغییر نوع زمین هیچ تغییری نمیکند و میتواند در هر زمینی اعم از کوهستانی، بیابانی، زمینهای ماسه ای و … این اطلاعات را بطور دقیق نمایش دهد.

 • نرم افزار ویژوالایزر میتواند تصاویر اسکن شده توسط دستگاه را بصورت دو بعدی و سه بعدی نمایش دهد.
 • این امکان را به کابر میدهد تا سیگنال های اشتباه را بصورت دستی حذف کند و از نمایش این سیگنالها در نرم افزار جلوگیری شود.
 • و همچنین در برخی موارد که سیگنال های اشتباه دریافت میشود این نرم افزار به طور خودکار این سیگنال ها را حذف میکند.
 • با استفاده از تلفیق کردن تصاویر با فیلتر کردن رنگها و دیگر قابلیت ها سعی میکند بهترین گرافیک و رنگ بندی را داشته باشد و اپراتور دچار سردرگمی نشود.
 • در صورت قطع سیگنال این نرم افزار عملیات را بطور خودکار به پایان میرساند و آنرا ذخیره میکند.
 • از مزیت های دیگر این نرم افزار میتوان به گرافیک متحرک با تغییر مقیاس و اسکن های 360 درجه ای و چرخشی زمین و … اشاره کرد.

منظور از اسکن سه بعدی در ویژوالایزر چیست؟

Visualizer 3D Studio به جستجوگران گنج، باستان شناسان و کاربران حرفه ای در صنعت امکان مکان یابی و تجسم اشیا پنهان در زیر زمین را حتی قبل از حفاری ارائه میدهد با استفاده از نرم افزار آنالیز ابتکاری میتوان موقعیت، اندازه و عمق جسم شناسایی شده را پس از اندازه گیری با آشکارساز OKM با دقت بیشتری تعیین کرد.

 • نرم افزار با عملکرد بصری
 • پشتیبانی تعاملی با کمک حساس به زمینه
 • ایجاد خودکار نمایش سه بعدی از داده های اندازه گیری ثبت شده پس از وارد کردن داده های خام از آشکارساز
 • تعیین موقعیت، اندازه و عمق اشیا کشف شده حتی قبل از حفاری
 • بوک مارک ها و یادداشت های تکمیلی را به نقاط اندازه گیری خاص اضافه کنید.
 • بطور خودکار داده های اسکن را به عنوان یک گزارش PDF با ساختار مناسب جمع آوری کنید.

 نرم افزار Visualizer 3D

سایر عملکردها و ویژگی های نرم افزار در یک نگاه :

نرم افزار تجسم نوآورانه طیف گسترده ای از گزینه ها را به کاربران ارائه میدهد هم در پردازش و هم در نمایش و ارزیابی داده های اسکن که شامل موارد زیر است.

 1. وارد کردن داده های اسکن
 2. ویژگیها را ویرایش و یادداشت ها را اضافه کنید.
 3. تنظیم نماها (چرخش، مقیاس، حرکت)
 4. از نماهای از پیش تعریف شده استفاده کنید.
 5. داده های اسکن را با اصلاح کننده ها بهینه کنید.
 6. از طرح های مختلف رابط کاربری انتخاب کنید.
 7. اختصاص انواع خاک (تغییر محاسبه عمق و تجسم)
 8. مقادیر اندازه گیری شده را انتخاب کنید.
 9. تنظیم نشانک ها (فقط PRO)
 10. صادر کردن داده ها به صورت PDF (فقط PRO)
 11. حالت تبلت را فعال کنید.

تحلیل عملکرد های ویژوالایزر 3D :

 • وارد کردن داده های اسکن :
  داده ها را از آشکارساز OKM یا اسکنر زمین از طریق کابل USB یا بلوتوث انتقال دهید و سپس آن را در نرم افزار ویرایش کنید آشکارسازهای انتخاب شده (Rover UC، eXp 6000) فایل اسکن را از قبل در قالب .v3d در طول اندازه گیری ایجاد میکنند این را میتوان مستقیما با نرم افزار باز کرد.
 • ویژگی ها را ویرایش کنید و یادداشت ها را اضافه کنید :
  علاوه بر مقادیر اندازه گیری شده، داده های اساسی مانند تاریخ، طول و عرض میدان اندازه گیری و (در صورت فعال بودن) موقعیت GPS مرتبط برای هر اندازه گیری ذخیره میشود این اطلاعات را میتوان در نرم افزار با اطلاعات بیشتر در مورد اندازه گیری یا با اطلاعات مربوط به خواص میدان اندازه گیری ویژه تکمیل کرد.
 • تنظیم نماها (چرخش، مقیاس، حرکت) :
  گرافیک اسکن تکمیل شده را میتوان بر اساس نیازهای فردی قرار داد، بزرگ کرد و چرخاند بنابراین از یک طرف نمای بالا (2 بعدی) و از طرف دیگر نماهای سه بعدی نیز با چرخش امکان پذیر است برای مدیریت آسان، نماهای استاندارد از پیش تعیین شده برای کلیک بر روی آنها را در نوار ابزار سمت چپ پیدا خواهید کرد.
 • از Viewport های از پیش تعریف شده استفاده کنید :
  به لطف درگاه های نمایش از پیش تعیین شده، تصویر اسکن شده را میتوان بین چندین پنجره تقسیم کرد این بدان معنی است که چندین دیدگاه را میتوان بطور همزمان مشاهده کرد به منظور تمرکز بر روی یک منطقه خاص، میتوان پنجره های مختلف در اندازه های مختلف را انتخاب کرد از طرف دیگر منطقه نمایش را میتوان به یک پنجره محدود کرد.
 • اسکن داده ها را با اصلاح کننده ها بهینه کنید :
  با استفاده از چهار اصلاح کننده از پیش تعریف شده (الحاق، تقسیم بندی، تصحیح سیگنال، تصحیح چرخش)، مقادیر اندازه گیری شده به طور خودکار تصحیح میشوند، با نقاط اندازه گیری اضافی گسترش می یابند و مجددا محاسبه میشوند تا نمایشگر بهینه شود و جستجوی اجسام یافت شده بالقوه در داده های اندازه گیری شده تسهیل شود.
 • از طرح های مختلف رابط کاربری انتخاب کنید :
  برای شرایط مختلف نور محیط، این نرم افزار چهار طرح رابط کاربری را برای انتخاب ارائه میدهد یکی را انتخاب کنید که مطابق با سلیقه شماست!
 • اختصاص انواع خاک (تغییر محاسبه عمق و تجسم) :
  با 12 نوع خاک استاندارد OKM و 12 نوع خاک اضافی USDA، نرم افزار جدید Visualizer 3D Studio عملکرد گسترده ای را ارائه میدهد با انتخاب نوع خاک مناسب، محاسبه مقادیر عمق با توجه به ویژگی های خاک ذخیره شده مانند ثابت دی الکتریک، نسبی تنظیم میشود.
 • مقادیر اسکن را انتخاب کنید :
  برای انتخاب مقادیر اسکن فردی نه تنها از کلیدهای جهت دار، بلکه اکنون از ماوس نیز میتوان استفاده کرد با این تابع، جزئیات مقدار اندازه گیری شده انتخاب شده را میتوان راحت تر مشاهده کرد علاوه بر این یک نشانک را میتوان در این نقطه تنظیم کرد که میتواند با اطلاعات اضافی ارائه شود.
 • تنظیم نشانک ها (فقط PRO) :
  از نشانک ها میتوان برای برجسته کردن مناطق مورد علاقه و یافته های بالقوه استفاده کرد یک پین روی اندازه گیری انتخاب شده نقطه ای را نشان میدهد که میتوان جزئیات بیشتری را برای آن ذکر کرد در صورت تمایل، یک مستطیل یا دایره را میتوان در اطراف نقطه قرار داد تا کل یک منطقه را برجسته کند.
 • صادر کردن داده ها به صورت PDF (فقط PRO) :
  تا به حال تصویر اسکن شده فقط برای چاپ مستقیم یا صادرات به عنوان تصویر در دسترس بود این تابع برای نسخه استاندارد و حتی برای نسخه حرفه ای گسترش یافته است با نسخه PRO، میتوانید داده های اسکن خود را به طور خودکار کامپایل کنید.
 • حالت تبلت را فعال کنید :
  هنگام استفاده از نرم افزار Visualizer 3D Studio بر روی تبلت یا لپ تاپ با صفحه نمایش کوچکتر، توصیه میشود حالت تبلت را فعال کنید این کار نمایش فرآیند واردات را بهینه میکند و دید آن را بهبود میبخشد.

نرم افزار Visualizer 3D

ویژگی های جدیدی برای تحلیل های پیشرفته اسکن زمین توسط این نرم افزار وجود دارد که عبارتند از :

نرم افزار OKM در کنار آشکارسازها و نیازهای کاربران به پیشرفت خود ادامه داده است بنابراین، عملکردهای مفید متعددی برای تسهیل استفاده از نرم افزار و ارزیابی کارآمدتر داده های اسکن اضافه شده است.

 • از گزینه های تجسم اضافی بهره مند شوید.
 • تنظیم نشانک های فردی
 • انواع خاک های فردی را اضافه کنید.
 • شامل اسکن عکس فیلد
 • گزارش PDF ایجاد کنید.
 • انواع خاک از پیش تعیین شده اضافی
 • تنظیمات پیشرفته
 • مزایای بیشتر نرم افزار آنالیز جدید و نسخه های استاندارد و حرفه ای آن را کشف کنید!
 • نرم افزار آسان برای استفاده همچنین برای کاربران بی تجربه 
 • آیکون های آسان برای درک و راهنمای ابزار مستقیم، عملیات بصری را فعال میکنند.

اسکن‌ های نمونه موجود در این برنامه به کاربران نشان میدهد که کدام جزئیات گرافیکی ممکن است اهداف بالقوه مانند صندوق‌ های گنج مدفون و مصنوعات، تونل‌ های زیرزمینی، اتاق‌ های تدفین و خطوط لوله زیرزمینی را نشان دهد علاوه بر این، کاربران توسط یک سیستم کمک تعاملی پشتیبانی میشوند این و راهنمای آنلاین در حال حاضر به زبان انگلیسی در دست ساخت هستند.

نشانک ها در تحلیل نرم افزار Visualizer 3D چه تاثیری دارند؟

نرم افزار تحلیل اسکن Visualizer 3D Studio به ویژه برای فلزیابهای OKM و اسکنرهای زمینی طراحی شده است.
با استفاده از نشانک ها، یافته های احتمالی را میتوان مستقیما در برنامه برجسته و برچسب گذاری کرد این باعث صرفه جویی در پردازش زمان بر تصاویر اسکن شده در برنامه های اضافی میشود.

نرم افزار Visualizer 3D

نشانک ها را میتوان با فایل اسکن ذخیره کرد و بنابراین برای بینندگان خارجی نیز فرستاده شد (نرم افزار Visualizer 3D Studio مورد نیاز است) نشانک های تنظیم شده را میتوان در نسخه استاندارد نیز مشاهده کرد تنظیم و ویرایش نشانک ها فقط در نسخه حرفه ای امکان پذیر است.
برای تبادل سریعتر با همکاران و مشتریان، داده های اسکن را میتوان در یک گزارش PDF سازماندهی کرد هنگام صادرات، میتوانید به صورت جداگانه تصویر اسکن شده (نمایش صفحه فعلی) اطلاعات اسکن، اطلاعات نوع خاک و تنظیم نشانک ها را اضافه یا حذف کنید.

” برای دانلود رایگان دفترچه راهنمای نرم افزار Visualizer 3D Studio بر روی لینک زیر کلیک کنید. “

نرم افزار Visualizer 3D

” اگر قصد خرید دستگاه فلزیاب حرفه ای و پیشرفته ای دارید به آدرس سایت زیر مراجعه نمائید. “

نرم افزار Visualizer 3D

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا