طلایاب و گنج یاب

گنج یاب GPR EASYRAD قابل استفاده برای بازرسی سازه ها و خاکها

فلزیاب طلایاب گنج یاب

کاوش با  گنج یاب GPR EASYRAD، همراه با بررسی مغناطیس سنج، بررسی مقاومت زمین و بررسی با حسگرهای مبتنی بر القای الکترومغناطیسی، یکی از پرکاربردترین تکنیک های کاوش و زمین شناسی در باستان شناسی است. این روش بر اساس بازتاب امواج رادار توسط ساختارهای باستان شناسی و اشیای مدفون است.

قیمت انواع فلزیاب

گنج یاب GPR EASYRAD

 

نحوه عملکرد گنج یاب GPR EASYRAD

اندازه گیری فاصله زمانی که در آن موج سیگنال به سطح باز میگردد، امکان تخمین عمق ویژگی ها را فراهم می آورد. در نتیجه، مهمترین مزیت این تکنیک این است که اطلاعات سه بعدی است: همچنین عمق ساختارها مشخص است. علاوه بر این، بررسی گنج یاب GPR EASYRAD اجازه میدهد تا ساختارهای زیرزمینی را با وضوح فضایی بی نظیر شناسایی کنیم. GPR قادر به تشخیص طیف وسیعی از ساختارهای باستان شناسی است: دیوارها، کفها، گودالها، گورها، حفره ها و غیره. اندازه گیری زیر سطوح سنگفرش شده (کف خانه ها یا کلیساها، آسفالت پارکینگها) نیز امکان پذیر است.

یک فناوری جدید در گنجیاب GPR EASYRAD برای بازرسی سازه ها و خاکها قابل استفاده است. اصل فیزیکی آن ارسال پالس انرژی به مواد مورد بررسی است و در نتیجه پردازنده تجهیزات زمان سیگنال بازگشت را ثبت میکند. پس از دریافت سیگنال، نرم افزار امکان تفسیر داده های بدست آمده را فراهم میکند و تجزیه و تحلیل یکپارچگی را در زمان واقعی، در حالت سه بعدی انجام میدهد.

گنج یاب GPR EASYRAD

 

گنج یاب GPR EASYRAD کاربرد زیادی دارد وهمه کاربران میتوانند از آن استفاده کنند چه حرفه ای و چه مبتدی. برای مثال در در سازه های بتنی، در محل لوله کشی، در عناصر زیرزمینی (عمق زیاد) و در سنگ فرش استفاده میشود. در بازرسی جاده ها و پل ها، اندازه گیری لایه های آسفالت و بتنی، علاوه بر این به عنوان ابزار اولیه برای حمایت از تحقیقات زمین شناسی، باستان شناسی و پزشکی قانونی نیز کاربرد ویژه ای دارد.

از دیگر دستگاه فلزیاب و طلایاب های کشور آمریکا میتوان به  فلزیاب Beach Hunter 300 و  فلزیاب Fisher M-97 اشاره کرد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا