بلاگ

تاریخچه شرکت لورنز آلمان از 2006 تا امروز

فلزیاب طلایاب گنج یاب

موضوع امروز درباره تاریخچه شرکت لورنز آلمان از 2006 تا امروز و دستگاه های این شرکت در ایران را بررسی می کنیم. شرکت فلزیاب لورنز آلمان در زمینه ساخت دستگاه های آشکارساز و گنج یاب فعالیت دارد. این شرکت از سال 2000 فعالیت خود را آغاز کرد که چندی از دستگاه های خود را به صورت آزمایشی برای اپراتور ها معرفی کرد که محبوبیت چندانی نداشت. ولی در سال 2006 که این کمپانی فعالیت خود را بصورت جدی آغاز کرده و دستگاه های قابل اعتماد تری را روانه بازار کرد.

تاریخچه شرکت لورنز آلمان

چرا فلزیاب لورنز در ایران محبوب است؟

امروزه در خود ایران محصولات شرکت لورنز یکی از محبوب ترین دستگاه ها بین اپراتور ها به شمار می رود و سالانه تعداد بسیار زیادی از محصولات این شرکت به فروش می رسند که شامل فلزیاب تصویری ، پالس القایی و…. می شود.دستگاه های شرکت لورنز در ایران اغلب در مناطق خشک و نیمه خشک کشور کاربرد زیادی دارند و طرفداران این محصولات مربوط به مناطق جنوبی و مرکزی ایران هستند.

خرید فلزیاب لورنز در ایران

اولین دستگاه گنج یاب لورنز که وارد ایران شد

اولین دستگاهی که وارد خاک ایران شد در سال 2007 بوده و این دستگاه دیپ مکس ایکس 3 با کارکرد پالس سینوسی و القایی بود که در زمان خود یکی از قوی ترین محصولات پالسی دنیا به شمار می رفت. فلزیاب Deep max x3 دارای صفحه نمایش دیجیتال به همراه دو لوپ 1*1 و 35دبل بود که طبق ادعای شرکت این دستگاه قادر بود در همه شرایط خاک کاوش انجام دهد و قابلیت تشخیص فلزات کوچک در عمق را دارا بود. نکته جالب اینکه این دستگاه دارای دکمه zero یا همان صفر را داشت که نوعی میتوان گفت کار آپدیت کردن بالانس دستگاه را انجام می داد.

اولین دستگاه گنج یاب لورنز در ایران

محصول دیگری که لورنز معرفی کرد دستگاه Lorenz LP-5 پالسی بود. این سیستم دارای عقربه نشانگر با تفکیک کننده فلزات به صورت ضعیف به همراه بالانس خودکار با 5 مد حساسیت زمین با شعار کارکرد در زمین های معدنی این سیستم ارائه شده بود.

بعد از این سیستم lorenz LPX2 روانه بازار شد که مزیت این سیستم نسبت به بقیه رد کردن فلزات مزاحم بود. همانطور که میدانید این آپشن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و از خطای دستگاه به صورت چشمگیری میکاهد.

آخرین سیستم این شرکت، لورنز زد وان هست. یکی از برترین دستگاه های حال حاضر دنیا بشمار می رود. با کارکرد پالسی می باشد که طرفداران بسیار  زیادی در بین اپراتور های ایرانی دارد. دارای تنظیم سیگنال هست که می توان گفت این سیستم را هم به عنوان یک دستگاه وی ال اف و هم به عنوان سیستم پالسی استفاده کرد. قیمت این دستگاه اخیرا به علت نواسانات ارز در ایران بسیار گران بوده و نسبت به کارایی متاسفانه به صرفه نیست.

شاید برایتان سوال باشد که دستگاه های فلزیاب برند چرا نشانگر عمق ندارند؟

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا